Wykłady

W dniu dzisiejszym tj. 17.12.2011r. strzelcy z naszej jednostki wzięli udział w zajęciach teoretycznych, które odbyły się w I LO im. M. Kopernika.

 

Zrealizowano takie tematy jak:

 

st. strz. ZS D. Olcha - działalność Józefa Piłsudskiego;

sekc. ZS M. Perykasza - Statut: władze naczelne Związku;

sierż. ZS P. Socha - podstawy przemieszczania się strzelca na polu walki, lekcja wychowawcza.

 

Strzelcy młodsi stopniem zapoznali się z metodami przemieszczania się indywidualnego i zorganizowanego na polu walki. Na lekcji wychowawczej strzelcy podjęli próbę stworzenia wizerunku przykładnego strzelca, zbudowania jego systemu wartości i cech charakteru jakie go wyróżniają.

 

Po badaniu ankietowym okazało się, iż najbardziej pożądanymi cechami wzorowego strzelca są:

 

ZDYSCYPLINOWANY

KOLEŻEŃSKI

POSŁUSZNY

SPRAWNY FIZYCZNIE

POMOCNY

 

Natomiast zdaniem strzelców cechy najbardziej negatywne to:

 

wulgarny

samolubny

bezmyślny

cwaniak

nie posłuszny

 

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości