Współpraca.

Związek Strzelecki „Strzelec" OSW współpracuje z Ministerstwem Obrony Narodowej. Dzięki współpracy z MON jednostki strzeleckie mogą nawiązywać kontakty z instytucjami wojskowymi i innymi instytucjami państwowymi.

 

Jednostka Strzelecka z Jarosławia od początku swojego istnienia mocno współpracuje z 14. Dywizjonem Artylerii Samobieżnej z Jarosławia oraz 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich. Dzięki współpracy z wojskiem mamy możliwość uczestniczyć w szkoleniach z zakresu przysposobienia wojskowgo prowadzonych przez doświadczoną kadrę wojskową.

 

Będąc również pod patronatem Fundacji Pomocy Edukacyjnej Dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich strzelcy przyjęli ppor. Zbigniewa Zielińskiego za patrona jednostki.

Dzięki pomocy Fundacji, strzelcy mają możliwość rozwijać swoją działalność, bowiem nie raz korzystaliśmy z pomocy dofinansowania przez Fundację potrzeb naszej Jednostki.

 

Jednostka współpracuje ścisle z Urzędem Miasta Jarosławia dzięki Porozumieniu o współpracy z roku 2011 oraz 2014. Strzelcy z naszej Jednostki biorą udział w działaniach Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na rzecz bezpieczeństwa miasta i społeczeństwa.

 

Dzięki współpracy z KP Państwowej Straży Pożarnej strzelcy z naszej Jednostki regularnie szkolą się w zakresie ratownictwa przeciwpożarowego i drogowego. Współdziałają również z jednostkami PSP w ramach akcji i wspólnych ćwiczeń.

 

Jarosławska jednostka nawiązała również bliską współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu. W zakres współpracy wchodzi między innymi edukacja na rzecz bezpieczeństwa, wspólne organizowanie przedsięwzięć dotyczących obronności dla młodzieży akademickiej oraz wymiana wiedzy i doświadczeń w sprawach wychowania obronnego młodego pokolenia.

 

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości