Współpraca.

Związek Strzelecki „Strzelec" OSW współpracuje z Ministerstwem Obrony Narodowej. Dzięki współpracy z MON jednostki strzeleckie mogą nawiązywać kontakty z instytucjami wojskowymi i innymi instytucjami państwowymi.

 

Jednostka Strzelecka z Jarosławia od początku swojego istnienia mocno współpracuje z 14. Dywizjonem Artylerii Samobieżnej z Jarosławia oraz 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich. Dzięki współpracy z wojskiem mamy możliwość uczestniczyć w szkoleniach z zakresu przysposobienia wojskowgo prowadzonych przez doświadczoną kadrę wojskową.

 

Będąc również pod patronatem Fundacji Pomocy Edukacyjnej Dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich strzelcy przyjęli ppor. Zbigniewa Zielińskiego za patrona jednostki.

Dzięki pomocy Fundacji, strzelcy mają możliwość rozwijać swoją działalność, bowiem nie raz korzystaliśmy z pomocy dofinansowania przez Fundację potrzeb naszej Jednostki.

 

Jednostka współpracuje ścisle z Urzędem Miasta Jarosławia dzięki Porozumieniu o współpracy z roku 2011 oraz 2014. Strzelcy z naszej Jednostki biorą udział w działaniach Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na rzecz bezpieczeństwa miasta i społeczeństwa.

 

Dzięki współpracy z KP Państwowej Straży Pożarnej strzelcy z naszej Jednostki regularnie szkolą się w zakresie ratownictwa przeciwpożarowego i drogowego. Współdziałają również z jednostkami PSP w ramach akcji i wspólnych ćwiczeń.

 

Jarosławska jednostka nawiązała również bliską współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu. W zakres współpracy wchodzi między innymi edukacja na rzecz bezpieczeństwa, wspólne organizowanie przedsięwzięć dotyczących obronności dla młodzieży akademickiej oraz wymiana wiedzy i doświadczeń w sprawach wychowania obronnego młodego pokolenia.

 

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości