Podpisanie umowy o współpracy z Burmistrzem Miasta Jarosławia

tl_files/Urzad Miasta/UM01.jpg

 

W dniu 22. marca br., w sali narad Urzędu Miasta w Jarosławiu odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Programowej "Bezpieczny Jarosław".

 

Jednym z punktów spotkania było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Burmistrzem Miasta Jarosławia Panem Andrzejem Wyczawskim, a Jednostką Strzelecką 2025 im. ppor. Zbigniewa Zielińskiego w Jarosławiu reprezentowaną przez jej dowódcę chor. ZS Daniela Kota.

 

Po uroczystym podpisaniu umowy głos zabrał w imieniu Burmistrza Miasta jego zastępca Pan Bogdan Wołoszyn, który podziękował instytucjom, służbom i osobom za dotychczasową pracę w Radzie Programowej. Pan Wiceburmistrz odniósł się również bardzo ciepło do współpracy z Jednostką Strzelecka 2025, która to układała się pomyślnie już od dłuższego czasu. Dowódca Jednostki raz jeszcze odebrał wyrazy podziękowania za dotychczasową współpracę i pomoc, w szczególności za udział strzelców w zeszłorocznej akcji dokarmiania ubogich oraz promocji walki z pijaństwem wśród kierowców.

 

Głos zabrał również Dowódca Jednostki chor. ZS Daniel Kot, który zadeklarował ścisłą współpracę z Urzędem Miasta i Wydziałem ds. Zarządzania Kryzysowego w sprawach dotyczących bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dowódca podziękował również za zaufanie jakim obdarzył nas Urząd Miasta, zwracając się o pomoc w sytuacjach, które wymagały poświęcenia i profesjonalnej pomocy.

 

Podpisana umowa umożliwiac będzie strzelcom udział w ewentualnych akcjach ratunkowych przy okazji stanów zagrożenia, klęsk żywiołowych, czy wypadków masowych. W zakres współpracy wchodzą również inne działania z dziedziny promocji i edukacji dla bezpieczeństwa. Do pełnej realizacji warunków umowy w strukturach Jednostki Strzeleckiej powołano do życia Grupę Ratownictwa Taktycznego, która specjalizuje się w działaniach ratunkowych na potrzeby niniejszej umowy.

 

tl_files/Urzad Miasta/UM02.jpg

 

tl_files/Urzad Miasta/UM03.jpg

 

tl_files/Urzad Miasta/UM04.jpg

 

tl_files/Urzad Miasta/UM05.jpg

 

Zdjęcia pochodzą ze strony Urzędu Miasta Jarosław: www.jaroslaw.pl   

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości