Podpisanie umowy o współpracy z Burmistrzem Miasta Jarosławia

tl_files/Urzad Miasta/UM01.jpg

 

W dniu 22. marca br., w sali narad Urzędu Miasta w Jarosławiu odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Programowej "Bezpieczny Jarosław".

 

Jednym z punktów spotkania było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Burmistrzem Miasta Jarosławia Panem Andrzejem Wyczawskim, a Jednostką Strzelecką 2025 im. ppor. Zbigniewa Zielińskiego w Jarosławiu reprezentowaną przez jej dowódcę chor. ZS Daniela Kota.

 

Po uroczystym podpisaniu umowy głos zabrał w imieniu Burmistrza Miasta jego zastępca Pan Bogdan Wołoszyn, który podziękował instytucjom, służbom i osobom za dotychczasową pracę w Radzie Programowej. Pan Wiceburmistrz odniósł się również bardzo ciepło do współpracy z Jednostką Strzelecka 2025, która to układała się pomyślnie już od dłuższego czasu. Dowódca Jednostki raz jeszcze odebrał wyrazy podziękowania za dotychczasową współpracę i pomoc, w szczególności za udział strzelców w zeszłorocznej akcji dokarmiania ubogich oraz promocji walki z pijaństwem wśród kierowców.

 

Głos zabrał również Dowódca Jednostki chor. ZS Daniel Kot, który zadeklarował ścisłą współpracę z Urzędem Miasta i Wydziałem ds. Zarządzania Kryzysowego w sprawach dotyczących bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dowódca podziękował również za zaufanie jakim obdarzył nas Urząd Miasta, zwracając się o pomoc w sytuacjach, które wymagały poświęcenia i profesjonalnej pomocy.

 

Podpisana umowa umożliwiac będzie strzelcom udział w ewentualnych akcjach ratunkowych przy okazji stanów zagrożenia, klęsk żywiołowych, czy wypadków masowych. W zakres współpracy wchodzą również inne działania z dziedziny promocji i edukacji dla bezpieczeństwa. Do pełnej realizacji warunków umowy w strukturach Jednostki Strzeleckiej powołano do życia Grupę Ratownictwa Taktycznego, która specjalizuje się w działaniach ratunkowych na potrzeby niniejszej umowy.

 

tl_files/Urzad Miasta/UM02.jpg

 

tl_files/Urzad Miasta/UM03.jpg

 

tl_files/Urzad Miasta/UM04.jpg

 

tl_files/Urzad Miasta/UM05.jpg

 

Zdjęcia pochodzą ze strony Urzędu Miasta Jarosław: www.jaroslaw.pl   

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości