Program szkolenia.

Szkolenie odbywa się w różnych formach zajęć:

- teoretycznych

- terenowych

- wyjazdowych

- poligony

- zawody

 

Każdy kandydat na strzelca OSW przechodzi szkolenie podstawowe, tzw. unitarne.

Kandydat poznaje zasady panujące w jednostce, regulamin służby, regulamin umundurowania, Prawo Strzeleckie, Statut Związku. Szkolenie praktyczne obejmuje wiedzę w zakresie musztry, ćwiczeń sprawnościowych, topografii, bytowania w terenie przygodnym. Ostatnim poziomem szkolenia jest szkolenie z Przysposobienia Wojskowego (Obronnego), gdzie kandydat zapoznaie się z działalnością Sił Zbrojnych, poznaje sprzęt wojskowy oraz zasady korzystania z niego, poznaje sposoby obrony przed bronią masowego rażenia oraz podstawy pierwszej pomocy.

 

Kolejnym etapem w karierze strzelca po złożeniu przyrzeczenia na sztandar jest szkolenie ogólnowojskowe.
Jest to z reguły etap przygotowania strzelca do pełnienia służby strzeleckiej oraz na potrzeby Sił Zbrojnych RP. Szkolenie to, jest przygotowaniem obywatela do spełnienia powszechnego obowiązku obrony, jeśli zajdzie taka konieczność.

 

Trzecim etapem szkolenia są szkolenia specjalistyczne, na które kierowani są bardziej doświadczeni strzelcy oraz instruktorzy i kadra dowódcza.

 

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości