Program szkolenia.

Szkolenie odbywa się w różnych formach zajęć:

- teoretycznych

- terenowych

- wyjazdowych

- poligony

- zawody

 

Każdy kandydat na strzelca OSW przechodzi szkolenie podstawowe, tzw. unitarne.

Kandydat poznaje zasady panujące w jednostce, regulamin służby, regulamin umundurowania, Prawo Strzeleckie, Statut Związku. Szkolenie praktyczne obejmuje wiedzę w zakresie musztry, ćwiczeń sprawnościowych, topografii, bytowania w terenie przygodnym. Ostatnim poziomem szkolenia jest szkolenie z Przysposobienia Wojskowego (Obronnego), gdzie kandydat zapoznaie się z działalnością Sił Zbrojnych, poznaje sprzęt wojskowy oraz zasady korzystania z niego, poznaje sposoby obrony przed bronią masowego rażenia oraz podstawy pierwszej pomocy.

 

Kolejnym etapem w karierze strzelca po złożeniu przyrzeczenia na sztandar jest szkolenie ogólnowojskowe.
Jest to z reguły etap przygotowania strzelca do pełnienia służby strzeleckiej oraz na potrzeby Sił Zbrojnych RP. Szkolenie to, jest przygotowaniem obywatela do spełnienia powszechnego obowiązku obrony, jeśli zajdzie taka konieczność.

 

Trzecim etapem szkolenia są szkolenia specjalistyczne, na które kierowani są bardziej doświadczeni strzelcy oraz instruktorzy i kadra dowódcza.

 

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości