Szkolenie w Komendzie Powiatowej PSP

tl_files/23.jpg

 

Dzięki współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu strzelcy z naszej Jednostki Strzeleckiej wzięli udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy oraz ratownictwa w sytuacjach zagrożenia.

 

Strzelcy zapoznali się ze sprzętem specjalistycznym będącym na wyposażeniu pojazdów PSP oraz technik ich użycia. Omówiono sposoby działania i reagowania w sytuacji wypadku samochodowego. 

Omówiono sposoby postępowania w przypadku zadymienia pomieszczenia, w sytuacji ratowania tonącego oraz postępowanie z osobą poparzoną.

 

Szkolenie to było bardzo ważne z punktu widzenia współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w Jarosławiu. Nasza Jednostka realizuje postanowienia Porozumienia o współpracy z roku 2011, na mocy którego bierze również udział w zabezpieczaniu imprez, wydarzeń oraz w działaniach zabezpieczających sytuacje kryzysowe jak podtopienia, czy powodzie. 

 

Mając na uwadze zwiększenie zaangażowania społeczności lokalnej w działania na rzecz bezpieczeństwa w gminie i powiecie, jarosławscy strzelcy przygotowali dla mieszkańców Jarosławia i okolic konkretną propozycję zaangażowania się w budowanie Pododdziałów Obrony Narodowej.

 

Plany te przedstawimy niebawem m.in. na naszej stronie. 

 

Więcej zdjęć ze szkolenia na naszym profilu na Facebooku:

 

ZDJĘCIA

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości