Szkolenie w Komendzie Powiatowej PSP

tl_files/23.jpg

 

Dzięki współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu strzelcy z naszej Jednostki Strzeleckiej wzięli udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy oraz ratownictwa w sytuacjach zagrożenia.

 

Strzelcy zapoznali się ze sprzętem specjalistycznym będącym na wyposażeniu pojazdów PSP oraz technik ich użycia. Omówiono sposoby działania i reagowania w sytuacji wypadku samochodowego. 

Omówiono sposoby postępowania w przypadku zadymienia pomieszczenia, w sytuacji ratowania tonącego oraz postępowanie z osobą poparzoną.

 

Szkolenie to było bardzo ważne z punktu widzenia współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w Jarosławiu. Nasza Jednostka realizuje postanowienia Porozumienia o współpracy z roku 2011, na mocy którego bierze również udział w zabezpieczaniu imprez, wydarzeń oraz w działaniach zabezpieczających sytuacje kryzysowe jak podtopienia, czy powodzie. 

 

Mając na uwadze zwiększenie zaangażowania społeczności lokalnej w działania na rzecz bezpieczeństwa w gminie i powiecie, jarosławscy strzelcy przygotowali dla mieszkańców Jarosławia i okolic konkretną propozycję zaangażowania się w budowanie Pododdziałów Obrony Narodowej.

 

Plany te przedstawimy niebawem m.in. na naszej stronie. 

 

Więcej zdjęć ze szkolenia na naszym profilu na Facebooku:

 

ZDJĘCIA

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości