Strzelcy na planie filmowym

Sceny do filmu TVP pt. "1920. Biało-czerwoni" w reż. Maciej Migasa kręcone są w Jarosławiu; wystylizowany rynek, uliczki wokół niego pozwoliły na zorganizowanie tutaj odpowiednich scen dla przygód bohaterów  roku 1920 - żołnierzy - uciekinierów armii zaborczych. Jakub Wesołowski, Michał Żurawski, Wojciech Zieliński, Tomasz Borkowski, Karolina Chapko to tylko niektóre nazwiska odgrywające najciekawsze role.  

 

Wkład w produkcję filmu mają również strzelcy z JS2025 z Jarosławia oraz JS2033 z Lubaczowa,  którzy od czwartku do soboty wcielili się w role żołnierzy. Role przez nich odgrywane były przeróżne, począwszy od wartowników, kaskaderów, pluton egzekucyjny po rozstrzelanych żołnierzy bolszewickich. Dla wielu jest to osobista przygoda z filmem, ale przede wszystkim poczucie przydatności. W ten sposób, ktoś docenił umiejętności strzelców oby naszych jednostek i pozwolił nam wykorzystać je w filmie.

Zapraszamy do obejrzenia serialu już w wiosennej ramówce.  

FOTORELACJA

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości