94. Rocznicy Śmierci płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie

tl_files/xBrowser_style_sheets/banery/js2025.jpg

W dniu 7.03. odbyły się obchodzy 94. Rocznicy Śmierci pł. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie.

W południe rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Bp Kazimierza Górnego - Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie w asyście wielu kapłanów Rzeszowa i Kapelanów ZS „Strzelec” OSW z Rzeszowa, Jarosławia i Lubaczowa. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. dr Andrzej Motyka.

 

Po zakończeniu Mszy Świętej wszyscy uczestnicy przemaszerowali na Plac Farny przed pomnik Bohatera. Mjr Rafa Iwanek – Dowódca uroczystości złożył meldunek płk Wojciechowi Kucharskiemu - Dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, który dokonał przeglądu pododdziału z 1 bsp i strzeleckich. Tam też dokonano złożenia wieńców. Strzelcy z JS2021 w Rzeszowie zorganizowali również pokaz umiejętności.

Końcowym elementem uroczystości była uroczysta defilada pododdziałów strzeleckich i Wojska Polskiego.

 

Jednostka Strzelecka z Jarosławia również wystawiła swój pododdział pod podwództwem druż. ZS Michała PERYKASZA.

 

Wraz ze strzelcami udział w uroczystościach wziął ks. Marek PIEŃKOWSKI - Proboszcz Opactwa Sióstr Benedyktynek i przyjaciel naszej Jednostki.

 

Dowództwo i strzelcy Jednostki Strzeleckiej 2025 w Jarosławiu im. ppor. Zbigniewa Zielińskiego Składają serdeczne podziękowanie Burmistrzowi Miasta Jarosławia za umożliwienie wyjazdu strzelców, którzy godnie reprezentowali Jarosław na uroczystościach.

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości