94. Rocznicy Śmierci płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie

tl_files/xBrowser_style_sheets/banery/js2025.jpg

W dniu 7.03. odbyły się obchodzy 94. Rocznicy Śmierci pł. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie.

W południe rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Bp Kazimierza Górnego - Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie w asyście wielu kapłanów Rzeszowa i Kapelanów ZS „Strzelec” OSW z Rzeszowa, Jarosławia i Lubaczowa. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. dr Andrzej Motyka.

 

Po zakończeniu Mszy Świętej wszyscy uczestnicy przemaszerowali na Plac Farny przed pomnik Bohatera. Mjr Rafa Iwanek – Dowódca uroczystości złożył meldunek płk Wojciechowi Kucharskiemu - Dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, który dokonał przeglądu pododdziału z 1 bsp i strzeleckich. Tam też dokonano złożenia wieńców. Strzelcy z JS2021 w Rzeszowie zorganizowali również pokaz umiejętności.

Końcowym elementem uroczystości była uroczysta defilada pododdziałów strzeleckich i Wojska Polskiego.

 

Jednostka Strzelecka z Jarosławia również wystawiła swój pododdział pod podwództwem druż. ZS Michała PERYKASZA.

 

Wraz ze strzelcami udział w uroczystościach wziął ks. Marek PIEŃKOWSKI - Proboszcz Opactwa Sióstr Benedyktynek i przyjaciel naszej Jednostki.

 

Dowództwo i strzelcy Jednostki Strzeleckiej 2025 w Jarosławiu im. ppor. Zbigniewa Zielińskiego Składają serdeczne podziękowanie Burmistrzowi Miasta Jarosławia za umożliwienie wyjazdu strzelców, którzy godnie reprezentowali Jarosław na uroczystościach.

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości