Ćwiczenia z ratownictwa taktycznego

tl_files/12.02/rat takt.jpg

 

W ostatnich zajęciach 12.02. strzelcy z Grupy Szybkiego Reagowania zajęli się szkoleniem z zakresu taktyki i ratownictwa taktycznego.

 

Pierwszy etap ćwiczeń skupiał się na przećwiczeniu ogólnych założeń taktycznych i wypracowanych schematów działania. Natomiast druga część szkolenia opierała się na wyjaśnieniu podstaw udzielania pomocy rannym na polu walki, jak również sposobów opatrywania ran postrzałowych i transportowania rannych.

 

W ramach szkolenia wzięto po uwagę dwa scenariusze:

Pierwszy z nich zakładał wejście grupy rozpoznawczej w zasadzkę nieprzyjaciela, w wyniku czego ranny został jeden z operatorów. zadaniem ratowników było jak najszybsze udzielenie pomocy rannemu we względnie bezpiecznym miejscu. W momencie, gdy ratownik udzielał pomocy rannemu, kolejny z operatorów zostaje ranny w inną okolicę ciała. W tej sytuacji, gdy grupa zabezpiecza miejsce, drugi ratownik zajął się kolejnym poszkodowanym. Po opatrzeniu ran obydwu rannych, wykonano odejście z miejsca zagrożenia i zerwanie kontaktu ogniowego z przeciwnikiem.

 

Drugi ze scenariuszy zakładał akcję poszukiwawczą zestrzelonego pilota myśliwca, który znajdował się w pewnym wyznaczonym miejscu. Po dotarciu grupy ratunkowej na miejsce, operatorzy mieli do przeszukania powierzchnię o średnicy ok. 150m. Po odnalezieniu rannego - nieprzytomnego, ratownicy zajęli się jego opatrzeniem. Po zabezpieczeniu rannego i ustabilizowaniu jego stanu, dowódca grupy zdecydował się na ewakuację grupy wraz z rannym z miejsca zdarzenia do wyznaczonego punktu MEDEVAC.

 

W ramach szkolenia w jednym dniu, Grupa Ogólnowojskowa realizowała swój własny plan szkolenia z zakresu musztry zespołowej na okoliczność uroczystosći z ceremoniałem wojskowym i państwowym.

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości