Ćwiczenia z ratownictwa taktycznego

tl_files/12.02/rat takt.jpg

 

W ostatnich zajęciach 12.02. strzelcy z Grupy Szybkiego Reagowania zajęli się szkoleniem z zakresu taktyki i ratownictwa taktycznego.

 

Pierwszy etap ćwiczeń skupiał się na przećwiczeniu ogólnych założeń taktycznych i wypracowanych schematów działania. Natomiast druga część szkolenia opierała się na wyjaśnieniu podstaw udzielania pomocy rannym na polu walki, jak również sposobów opatrywania ran postrzałowych i transportowania rannych.

 

W ramach szkolenia wzięto po uwagę dwa scenariusze:

Pierwszy z nich zakładał wejście grupy rozpoznawczej w zasadzkę nieprzyjaciela, w wyniku czego ranny został jeden z operatorów. zadaniem ratowników było jak najszybsze udzielenie pomocy rannemu we względnie bezpiecznym miejscu. W momencie, gdy ratownik udzielał pomocy rannemu, kolejny z operatorów zostaje ranny w inną okolicę ciała. W tej sytuacji, gdy grupa zabezpiecza miejsce, drugi ratownik zajął się kolejnym poszkodowanym. Po opatrzeniu ran obydwu rannych, wykonano odejście z miejsca zagrożenia i zerwanie kontaktu ogniowego z przeciwnikiem.

 

Drugi ze scenariuszy zakładał akcję poszukiwawczą zestrzelonego pilota myśliwca, który znajdował się w pewnym wyznaczonym miejscu. Po dotarciu grupy ratunkowej na miejsce, operatorzy mieli do przeszukania powierzchnię o średnicy ok. 150m. Po odnalezieniu rannego - nieprzytomnego, ratownicy zajęli się jego opatrzeniem. Po zabezpieczeniu rannego i ustabilizowaniu jego stanu, dowódca grupy zdecydował się na ewakuację grupy wraz z rannym z miejsca zdarzenia do wyznaczonego punktu MEDEVAC.

 

W ramach szkolenia w jednym dniu, Grupa Ogólnowojskowa realizowała swój własny plan szkolenia z zakresu musztry zespołowej na okoliczność uroczystosći z ceremoniałem wojskowym i państwowym.

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości