Przygotowania do obozu

tl_files/przygotowania do obozu styczen '11/001.jpg

GSR podczas przerwy.

 

W dniach 21-22. stycznia br., strzelcy z JS 2025 wzięli udział w przygotowaniach do Zimowego Obozu szkoleniowego w Werchracie, który odbędzie sie w drygim tygodniu ferii.

 

Organizatorem obozu będzie zaprzyjaźniona JS 2033 z Lubaczowa. W obozie udział weźmie również JS 2021 z Rzeszowa. Obóz  ten to nie tylko kolejne spotkanie ze znajomymi z innych jednostek, ale również, a może przede wszystkim sposobność do wspólnego szkolenia i zgrywania pododdziałow różnych jednostek strzeleckich.

 

W dniach 21-22. stycznia strzelcy ćwiczyli m.in. takie elementy jak:

  • maskowanie
  • budowa obozowiska
  • sposoby przemieszczania się indywidualnego strzelca na polu walki
  • sposoby przemieszczania się pododdziału w terenie
  • współdziałanie elementów pododdziału na polu walki
  • natarcie / obrona
  • działania ratunkowe na wypadek zaistnienia sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia jednego z uczestników ćwiczeń
  • bojowe matody prowadzenia ognia.

 

Strzelcy z Grupy Ogólnowojskowej zapoznawali się przede wszystkim z metodami przetrwania na polu walki.

Natomiast Grupa Szybkiego Reagowania zajęła się realizacją zagadnień współdziałania elementów pododdziału na polu walki oraz taktyką.

 

Więcej zdjęć w GALERII

 

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości