Wspieramy Program Edukacyjny...

tl_files/przeszczep.jpg

 

Jednostka Strzelecka 2025 w Jarosławiu wspiera medialnie Program Edukacyjny "Przeszczepianie narządów darem życia" realizowanym przez Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, Starostro Powiatowe oraz Państwową Wyższą Szkołę Techniczno - Ekonomiczną w Jarosławiu.

 

Program skierowany jest do młodzieży ponadgimnazjalnej oraz mieszkańców powiatu Jarosław. Głównym zadaniem programu jest edukacja młodzieży w celu zmiany świadomości społecznej na temat transplantacji. Transplantacja jest w niektórych przypadkach jedyną metodą leczenia przewlekłej niewydolności narządów.

 

W Polsce żyje kilkanaście tysięcy osób z przeszczepionymi narządami. Dzięki transplantacji większość z nich może prowadzić prawie normalny tryb życia. Uczyć się, studiować, pracować, a kobiety rodzić dzieci. Wszyscy uważają, że dostali szansę na drugie życie. Rozwój transplantologii otworzył możliwości, z których nie wszyscy jednak mogą skorzystać ponieważ połowa oczekujących na przeszczep umiera. Dlatego istnieje ogromna potrzeba edukacji i rozpowszechnienia wiedzy na temat transplantacji, by każdy mógł świadomie się do niej ustosunkować i dokonać wyboru zgodnie z własną wiedzą i sumieniem.

 

Problemy i dylematy w tej kwestii dostrzegł również Jan Paweł II, który w 2000 roku wypowiedział te słowa: „Należy zaszczepić w sercach ludzi, zwłaszcza młodych, szczere i głębokie przekonanie,  że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu narządów”.

 

OŚWIADCZENIE WOLI DO PRZESZCZEPU ZNAJDĄ PAŃSTWO NA STRONIE

CENTRUM OPIEKI MEDYCZNE w JAROSŁAWIU

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości