Wspieramy Program Edukacyjny...

tl_files/przeszczep.jpg

 

Jednostka Strzelecka 2025 w Jarosławiu wspiera medialnie Program Edukacyjny "Przeszczepianie narządów darem życia" realizowanym przez Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, Starostro Powiatowe oraz Państwową Wyższą Szkołę Techniczno - Ekonomiczną w Jarosławiu.

 

Program skierowany jest do młodzieży ponadgimnazjalnej oraz mieszkańców powiatu Jarosław. Głównym zadaniem programu jest edukacja młodzieży w celu zmiany świadomości społecznej na temat transplantacji. Transplantacja jest w niektórych przypadkach jedyną metodą leczenia przewlekłej niewydolności narządów.

 

W Polsce żyje kilkanaście tysięcy osób z przeszczepionymi narządami. Dzięki transplantacji większość z nich może prowadzić prawie normalny tryb życia. Uczyć się, studiować, pracować, a kobiety rodzić dzieci. Wszyscy uważają, że dostali szansę na drugie życie. Rozwój transplantologii otworzył możliwości, z których nie wszyscy jednak mogą skorzystać ponieważ połowa oczekujących na przeszczep umiera. Dlatego istnieje ogromna potrzeba edukacji i rozpowszechnienia wiedzy na temat transplantacji, by każdy mógł świadomie się do niej ustosunkować i dokonać wyboru zgodnie z własną wiedzą i sumieniem.

 

Problemy i dylematy w tej kwestii dostrzegł również Jan Paweł II, który w 2000 roku wypowiedział te słowa: „Należy zaszczepić w sercach ludzi, zwłaszcza młodych, szczere i głębokie przekonanie,  że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu narządów”.

 

OŚWIADCZENIE WOLI DO PRZESZCZEPU ZNAJDĄ PAŃSTWO NA STRONIE

CENTRUM OPIEKI MEDYCZNE w JAROSŁAWIU

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości