Uroczystości pod Pomnikiem Inwalidów Wojennych

W środę, 27 kwietnia miały miejsce wojewódzkie obchody 92. rocznicy powstania Związku Inwalidów Wojennych RP Województwa Podkarpackiego.
 
Uroczystość została zainaugurowana Mszą Św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Matki Bożej Bolesnej koncelebrowanej przez o. Jacka Skupienia - przeora klasztoru oo. Dominikanów.  Dalsza część obchodów odbyła się pod pomnikiem Inwalidów Wojennych RP, gdzie został odczytany Apel Poległych i oddana salwa honorowa, wręczone zostały również okolicznościowe medale i odznaczenia.
 
Wśród odznaczonych znaleźli się m.in.:
 

Małgorzata Chomycz - Wojewoda Podkarpacki

Mirosław Karapyta - Marszałek Województwa Podkarpackiego

Andrzej Wyczawski - Burmistrza Miasta Jarosławia
płk Robert Matysek - Dowódca Garnizonu Jarosław
 
oraz nasi przyjaciele z  Fundacji Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w Jarosławiu.
  

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości