Uroczystości pod Pomnikiem Inwalidów Wojennych

W środę, 27 kwietnia miały miejsce wojewódzkie obchody 92. rocznicy powstania Związku Inwalidów Wojennych RP Województwa Podkarpackiego.
 
Uroczystość została zainaugurowana Mszą Św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Matki Bożej Bolesnej koncelebrowanej przez o. Jacka Skupienia - przeora klasztoru oo. Dominikanów.  Dalsza część obchodów odbyła się pod pomnikiem Inwalidów Wojennych RP, gdzie został odczytany Apel Poległych i oddana salwa honorowa, wręczone zostały również okolicznościowe medale i odznaczenia.
 
Wśród odznaczonych znaleźli się m.in.:
 

Małgorzata Chomycz - Wojewoda Podkarpacki

Mirosław Karapyta - Marszałek Województwa Podkarpackiego

Andrzej Wyczawski - Burmistrza Miasta Jarosławia
płk Robert Matysek - Dowódca Garnizonu Jarosław
 
oraz nasi przyjaciele z  Fundacji Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w Jarosławiu.
  

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości