Początek roku w JS 2025

tl_files/xBrowser_style_sheets/S7300183.JPG

Strzelcy z Grupy Szybkiego Reagowania na ćwiczeniach taktycznych.

 

Początek roku oznacza dla strzelców początek większych starań i zaangażowania. Szczególnie ważny jest to czas dla strzelców młodego rocznika, którzy złożyli przyrzeczenie na sztandar 11. listopada 2010r. Styczeń to dla nich czas przełomowy, bowiem w tym czasie po kilku miesiącach rakrutacji, przygotowań do przyrzeczenia i szkolenia podstawowego mogą przejśc na kolejny etap szkolenia.

 

Pierwsze tygodnie stycznia okazały się dla strzelców z Jarosławia pracowite. Funkcjonujace w strukturze jednostki dwa pododdziały: Pododdział Ogólnowojskowy jak i Grupa Szybkiego Reagowania realizuję aktualnie plan szkolenia ukierunkowany na zagadnienia związane z taktyką, topografią itp. Szkolenia będą się odbywać w dwóch formach: praktycznym i teoretycznym.

 

Na pierwszych zajęciach tego roku strzelcy z Pododdziału Ogólnowojskowego przećwiczyli, przypomnieli elementy musztry zespołowej. W dalszej części szkolenia zajęli się sposobami przemieszczania się indywidualnego strzelca na polu walki oraz w grupach.

Natomiast strzelcy z GSR realizowali program przemieszczania się elementów pododdziału w terenie otwartym. Warto zaznaczyć, iż GSR wzbogacił się o nowych członków, którzy pomyślnie przeszli proces selekcyjny trwający miesiac oraz selekcję zimową.

 

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości