Początek roku w JS 2025

tl_files/xBrowser_style_sheets/S7300183.JPG

Strzelcy z Grupy Szybkiego Reagowania na ćwiczeniach taktycznych.

 

Początek roku oznacza dla strzelców początek większych starań i zaangażowania. Szczególnie ważny jest to czas dla strzelców młodego rocznika, którzy złożyli przyrzeczenie na sztandar 11. listopada 2010r. Styczeń to dla nich czas przełomowy, bowiem w tym czasie po kilku miesiącach rakrutacji, przygotowań do przyrzeczenia i szkolenia podstawowego mogą przejśc na kolejny etap szkolenia.

 

Pierwsze tygodnie stycznia okazały się dla strzelców z Jarosławia pracowite. Funkcjonujace w strukturze jednostki dwa pododdziały: Pododdział Ogólnowojskowy jak i Grupa Szybkiego Reagowania realizuję aktualnie plan szkolenia ukierunkowany na zagadnienia związane z taktyką, topografią itp. Szkolenia będą się odbywać w dwóch formach: praktycznym i teoretycznym.

 

Na pierwszych zajęciach tego roku strzelcy z Pododdziału Ogólnowojskowego przećwiczyli, przypomnieli elementy musztry zespołowej. W dalszej części szkolenia zajęli się sposobami przemieszczania się indywidualnego strzelca na polu walki oraz w grupach.

Natomiast strzelcy z GSR realizowali program przemieszczania się elementów pododdziału w terenie otwartym. Warto zaznaczyć, iż GSR wzbogacił się o nowych członków, którzy pomyślnie przeszli proces selekcyjny trwający miesiac oraz selekcję zimową.

 

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości