Strzelcy w akcji!

tl_files/Zarzadzanie Kryzysowe - AKCJE/1363358747009.jpg

 

15. marca br. strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2025 w Jarosławiu zostali powiadomieni przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Jarosławiu o postawieniu Jednostki w stan gotowości alarmowej.

 

Następnie do Jednostki dotarła wiadomość z poleceniem wstawienia się w Wydziale w trybie alarmowym. W czasie do jednej godziny, na miejsce przybyła drużyna alarmowa, która zapoznałą się z zadaniami.

Do głównych zadań strzelców należało zabezpieczenie zasypanych przejść dla pieszych, pomoc w organizacji ruchu drogowego, pomoc osobom głównie starszym w poruszaniu się na niebezpiecznych odcinkach przejść i chodników.

 

Jak zawsze, również i w tym przypadku strzelcy nie zawiedli i wywiązali się z obowiązujęcej Umowy o współpracy między Jednostką Strzelecką a Urzędem Miasta Jarosławia.

To już jedna z wielu akcji, w których strzelcy okazali się przydatni.

 

Udział strzelców w takich przypadkach to wynik naszego programu wychowawczego w poczuciu obowiązku nie tylko względem Ojczyzny, ale również lokalnej społeczności - mówi chor. ZS Daniel KOT Dowódca JS2025 - Jako organizacja Społeczno-Wychowawcza staramy się być wszędzie tam, gdzie nasza pomoc może być potrzebna dla dobra społeczeństwa i instytucji, które działają dla społeczeństwa. To, że udało nam się utworzyć taki system alarmowania i działania jest w Strzelcu pewnym ewenementem na skalę kraju. Jako pierwsi podpisaliśmy Umowę o współpracy w zakresie zarządzania kryzysowego, jesteśmy więc przykładem dla innych Jednostek Strzeleckich w kraju, z którymi dzielimy się swoim doświadczeniem. 

 

Chciałbym również podziękować Naczelnikowi Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w  Jarosławiu za zaufanie i wsparcie merytoryczne jakim obdarza naszą Jednostkę - dodaje Dowódca.

 

tl_files/Zarzadzanie Kryzysowe - AKCJE/1363361442589.jpg

 

tl_files/Zarzadzanie Kryzysowe - AKCJE/cam00149.jpg

 

tl_files/Zarzadzanie Kryzysowe - AKCJE/cam00155.jpg

 

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości