Strzelcy w akcji!

tl_files/Zarzadzanie Kryzysowe - AKCJE/1363358747009.jpg

 

15. marca br. strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2025 w Jarosławiu zostali powiadomieni przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Jarosławiu o postawieniu Jednostki w stan gotowości alarmowej.

 

Następnie do Jednostki dotarła wiadomość z poleceniem wstawienia się w Wydziale w trybie alarmowym. W czasie do jednej godziny, na miejsce przybyła drużyna alarmowa, która zapoznałą się z zadaniami.

Do głównych zadań strzelców należało zabezpieczenie zasypanych przejść dla pieszych, pomoc w organizacji ruchu drogowego, pomoc osobom głównie starszym w poruszaniu się na niebezpiecznych odcinkach przejść i chodników.

 

Jak zawsze, również i w tym przypadku strzelcy nie zawiedli i wywiązali się z obowiązujęcej Umowy o współpracy między Jednostką Strzelecką a Urzędem Miasta Jarosławia.

To już jedna z wielu akcji, w których strzelcy okazali się przydatni.

 

Udział strzelców w takich przypadkach to wynik naszego programu wychowawczego w poczuciu obowiązku nie tylko względem Ojczyzny, ale również lokalnej społeczności - mówi chor. ZS Daniel KOT Dowódca JS2025 - Jako organizacja Społeczno-Wychowawcza staramy się być wszędzie tam, gdzie nasza pomoc może być potrzebna dla dobra społeczeństwa i instytucji, które działają dla społeczeństwa. To, że udało nam się utworzyć taki system alarmowania i działania jest w Strzelcu pewnym ewenementem na skalę kraju. Jako pierwsi podpisaliśmy Umowę o współpracy w zakresie zarządzania kryzysowego, jesteśmy więc przykładem dla innych Jednostek Strzeleckich w kraju, z którymi dzielimy się swoim doświadczeniem. 

 

Chciałbym również podziękować Naczelnikowi Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w  Jarosławiu za zaufanie i wsparcie merytoryczne jakim obdarza naszą Jednostkę - dodaje Dowódca.

 

tl_files/Zarzadzanie Kryzysowe - AKCJE/1363361442589.jpg

 

tl_files/Zarzadzanie Kryzysowe - AKCJE/cam00149.jpg

 

tl_files/Zarzadzanie Kryzysowe - AKCJE/cam00155.jpg

 

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości