Obchody 100-lecia Związku Strzeleckiego w Jarosławiu

Dnia 30. kwietnia br. na terenie jednostki wojskowej nr. 3957 w Jarosławiu odbyły się uroczystości związan z setną rocznicą istnienia Związku Strzeleckiego.

 

O godz. 10:00 nastąpiła zbiórka pododdziałów reprezentacyjnych wojska oraz ZS "Strzelec" OSW. Pododdziały wystawiły:

 

Jednostka Strzelecka 2025 z Jarosławia,

 

Jednostka Strzelecka 2021 z Rzeszowa,

 

Jednostka Strzelecka 2033 z Lubaczowa.

 

Następnie przybyły gospodarz uroczystości po. dowódcy jednostki mjr. Dariusz Tyl przitał się z pododdziałami wojska i strzelców. Kolejnym punktem był apel, przemówienia zaproszonych gości m.in. Starosta Powiatu Jarosławskiego Pan Tadeusz Chrzan oraz Sekretarz Urzędu Miasta Pan Jan Biłas. Podczas uroczywtości obdyło się przerzeczenie kandydatów do Jednostki Strzeleckiej 2025 w Jarosławiu.

 

Dowódca Jednostki Strzeleckiej z Jarosławia st.sierż. Daniel Kot wraz z mjr. Dariuszem Tylem wręczył dyplomy i upominki za "wytrwałą postawę i zumienne wykonywanie obowiązków" następującym strzelcom z jarosławskiej jednostki:

 

druż. ZS Piotr Socha

 

st. strz. ZS Waldemar Szwed

 

st.strz. ZS Patryk Wasiuta

 

st.strz. ZS Sylwia Ciurko

 

strz. ZS Rafał Gaweł

 

Następnie dowódca jednostki st.sierż. Daniel Kot złożył podziękowania i okolicznościowe wyróżnienia dla osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju ruchu strzeleckiego w Jarosławiu, a byli to:

 

mjr. Dariusz Tyl - po. dowódcy 14. Dywizjionu Artylerii Samobieżnej

 

Bartłomiej Kordas - Dyrektor Bursy Międzyszkolnej w Jarosławiu

 

Jan Gąsior - członek Zarządu Fundacji Pomocy Dla Młodzieży im. T i H Zielińskich

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również dowódcy innych jednostek strzeleckich:

 

insp. ZS Tomasz Kantor - dowódca JS 2033 z Lubaczowa

 

insp. ZS Marek Strączek - dowódca JS 2021 z Rzeszowa

 

insp. ZS Jan Kot - JS 2025 z Jarosławia

 

Po uroczystym ślubowaniu i wręczeniu nagród prowadzący uroczystośc wydał pododdziałom komendę do przegrupowania do uroczystej defilady. W defiladzie uczestniczyły wszystkie pododdziały, "ramię w ramię" żołnierze i strzelcy oraz strzelcy z różnych jednostek. Po zakończeniu uroczystej defilady, zaproszeni goście udali się do Kantyny Wojskowej, gdzie przygotowano dla nich prezentację historyczną na temat powstania i działalności Związku Strzeleckiego oraz historię i zakres działalności Jednostki Strzeleckiej 2025 w Jarosławiu. W tym samym czasie dowódca JS2025 st.sierż. ZS Daniel Kot zadbał również o strzelców, którzy dzięki pomocy Urzędu Miasta w Jarosławiu mieli okazję udać się do stołówki wojskowej, gdzie czekała na nich smaczna wojskowa grochówka i ciepła herbata.

 

W czasie wolnym, strzelcy mogli skorzystać z jeszcze jednej atrakcji jaką zapewnił mjr. Dariusz Tyl, a był to pokaz ciężkiego sprzętu wojskowego, który został wystawiony na placu jednostki.  

 

Uroczystości wraz z częścią nieoficjalną zakończyły się o godz. 13:30. Należy złożyć serdeczne podziękowania dowództwu 14. DAS, Urzędowi Miasta Jarosław oraz przyjaciołom z Fundacji im. T i H Zielińskich za pomoc w organizacji. Strzelcy składają również podziękowania kolegom i koleżankom z Jednostek Strzeleckich z Rzeszowa i Lubaczowa za współudział w tych obchodach.

 

Zobacz zdjęcia w dziale FOTOGALERIA.

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości