Wiadomości o naszej jednostce

Jednostka Strzelecka nr 2025 w Jarosławiu im. ppor. Zbigniewa Zielińskiego powstała w 2003 r. Od początku jej istnienia dowódcą jest mł. insp. ZS Daniel KOT.

 

Jesteśmy jednostką terenową Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno - Wychowawczej, która jest kontynuatorem ideowym przedwojennego Związku Strzeleckiego.

Jako organizacja wychowawcza, naszym zadaniem jest kształtowanie świadomości młodego obywatela oraz zapewnienie mu wartościowych form spędzenia wolnego czasu.

 

Działalność Jednostki realizowana jest na trzech kierunkach działania:

 

Pierwszy - kształtowanie postaw prospołecznych, patriotycznych i wychowanie młodzieży i osób dorosłych wg. takich wartości jak Bóg, Honor, Ojczyzna oraz wzajemny szacunek, przyjaźń, pomoc. Organizowanie czasu wolnego poprzez szkolenia z pierwszej pomocy, łączności, ćwiczenia sprawnościowe, przysposobienie wojskowe, obowy, wycieczki, szkolenia poligonowe.

 

Drugi - przygotowanie oraz działanie młodzieży i mieszkańców miasta Jarosławia na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez współdziałanie ze służbami ratunkowymi w zwalczaniu klęsk żywiołowych i ich skutków oraz innych wypadków i katastrof.

 

Trzeci - przygotowanie społeczeństwa i organizowanie się na rzecz obronności "małej Ojczyzny" na wypadek zagrożeń militarnych i innych zagrażających bezpieczeństwu Państwa, powiatu, czy gminy.

 

 

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości