"Marsz po zdrowie"

W ramach obchodzonego 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia, którego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowia światowego, wśród pedagogów szkolnych pracujących w szkołach ponadgimnazjalnych zrzeszonych w Otwartym Stowarzyszeniu Pedagogów oraz pracowników Oświaty i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu zrodziła się inicjatywa zorganizowania akcji promującej aktywny tryb życia, zdrowe odżywianie i przebywanie na świeżym powietrzu.

 

Inicjatywa ta zorganizowana została pod hasłem "Marsz po zdrowie", a miała miejsce 8 kwietnia. Wymarsz nastąpił z parkingu na osiedlu Kombatantów w Jarosławiu. Trasa wiodła przez tzw. Błonia do Lasu Kidałowickiego, gdzie członkowie Organizacji Społeczno-Wychowawczej "Strzelec" z Piotrem Sochą na czele przygotowali ognisko i pieczenie kiełbasy. W marszu wzięli udział uczniowie z dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych wraz ze swoimi opiekunami - pedagogami i nauczycielami oraz Renata Majkut-Lotycz i Agnieszka Świst ze Stanowiska Pracy ds. Oświaty i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Zebranych na parkingu uczestników marszu przywitała i o całym Marszu powiedziała Beata Mędrala, powiatowy inspektor sanitarny. Honorowy patronat nad tą imprezą objął starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, który był na miejscu zbiórki i zabrał głos, podkreślając wagę prowadzenia zdrowego i aktywnego rybu życia. "Chcemy bardzo serdecznie podziękować sklepowi Carrefour, Panu Andrzejowi Szarkowi, Panu Janowi Pajdzie, prezesowi zarządu firmy San-pajda oraz PSS Społem za wsparcie w postaci kiełbasy na ognisko, pieczywa, słodyczy i wody mineralnej" - mówi Aneta Socha, pedagog z ZSBiO zaangażowana w organizację tej imprezy.

 

Wu Zet, Marsz po zdrowie, "Gazeta Jarosławska", nr.15/2010, s. 23.

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości