"Marsz po zdrowie"

W ramach obchodzonego 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia, którego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowia światowego, wśród pedagogów szkolnych pracujących w szkołach ponadgimnazjalnych zrzeszonych w Otwartym Stowarzyszeniu Pedagogów oraz pracowników Oświaty i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu zrodziła się inicjatywa zorganizowania akcji promującej aktywny tryb życia, zdrowe odżywianie i przebywanie na świeżym powietrzu.

 

Inicjatywa ta zorganizowana została pod hasłem "Marsz po zdrowie", a miała miejsce 8 kwietnia. Wymarsz nastąpił z parkingu na osiedlu Kombatantów w Jarosławiu. Trasa wiodła przez tzw. Błonia do Lasu Kidałowickiego, gdzie członkowie Organizacji Społeczno-Wychowawczej "Strzelec" z Piotrem Sochą na czele przygotowali ognisko i pieczenie kiełbasy. W marszu wzięli udział uczniowie z dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych wraz ze swoimi opiekunami - pedagogami i nauczycielami oraz Renata Majkut-Lotycz i Agnieszka Świst ze Stanowiska Pracy ds. Oświaty i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Zebranych na parkingu uczestników marszu przywitała i o całym Marszu powiedziała Beata Mędrala, powiatowy inspektor sanitarny. Honorowy patronat nad tą imprezą objął starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, który był na miejscu zbiórki i zabrał głos, podkreślając wagę prowadzenia zdrowego i aktywnego rybu życia. "Chcemy bardzo serdecznie podziękować sklepowi Carrefour, Panu Andrzejowi Szarkowi, Panu Janowi Pajdzie, prezesowi zarządu firmy San-pajda oraz PSS Społem za wsparcie w postaci kiełbasy na ognisko, pieczywa, słodyczy i wody mineralnej" - mówi Aneta Socha, pedagog z ZSBiO zaangażowana w organizację tej imprezy.

 

Wu Zet, Marsz po zdrowie, "Gazeta Jarosławska", nr.15/2010, s. 23.

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości