Lekcja historii

Lekcja historii.

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży strzelcy z naszej jednostki mieli przyjemność spotkać się z emerytowanym majorem WP Panem Zdzisławem Niemczyckim.
Spotkanie miało na celu przybliżenie postaci patrona Jednostki Strzeleckiej śp. ppor. Zbigniewa Zielińskiego oraz zapoznanie się z historią sztandaru Armii Krajowej wcześniej należącego do 39 pułku piechoty Strzelców Lwowskich. Po likwidacji jarosławskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej sztandar ten przejęła Jednostka Strzelecka 2025.
Biografię śp. Zbigniewa Zielińskiego oraz patriotyczne korzenie tej zacnej szlacheckiej rodziny legitymującej się herbem „Jelita” omówił Stanisław Kiełbowicz, który na zakończenie wręczył wszystkim uczestnikom spotkania broszurę zawierającą życiorys patrona Jednostki Strzeleckiej oraz krótkie życiorysy jego przodków.
Mjr Zdzisław Niemczycki zapoznał strzelców z historią sztandaru, przedstawił szlak bojowy 39 pp Strzelców Lwowskich oraz przybliżył strzelcom biografię dowódcy 39 pp
w czasie II wojny światowej gen Romana Szymańskiego. Ponadto major zwrócił uwagę na przestrzeganie regulaminu wojskowego oraz ceremoniału wojskowego przez strzelców,
a szczególnie przez poczty sztandarowe.

 

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości