Lekcja historii

Lekcja historii.

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży strzelcy z naszej jednostki mieli przyjemność spotkać się z emerytowanym majorem WP Panem Zdzisławem Niemczyckim.
Spotkanie miało na celu przybliżenie postaci patrona Jednostki Strzeleckiej śp. ppor. Zbigniewa Zielińskiego oraz zapoznanie się z historią sztandaru Armii Krajowej wcześniej należącego do 39 pułku piechoty Strzelców Lwowskich. Po likwidacji jarosławskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej sztandar ten przejęła Jednostka Strzelecka 2025.
Biografię śp. Zbigniewa Zielińskiego oraz patriotyczne korzenie tej zacnej szlacheckiej rodziny legitymującej się herbem „Jelita” omówił Stanisław Kiełbowicz, który na zakończenie wręczył wszystkim uczestnikom spotkania broszurę zawierającą życiorys patrona Jednostki Strzeleckiej oraz krótkie życiorysy jego przodków.
Mjr Zdzisław Niemczycki zapoznał strzelców z historią sztandaru, przedstawił szlak bojowy 39 pp Strzelców Lwowskich oraz przybliżył strzelcom biografię dowódcy 39 pp
w czasie II wojny światowej gen Romana Szymańskiego. Ponadto major zwrócił uwagę na przestrzeganie regulaminu wojskowego oraz ceremoniału wojskowego przez strzelców,
a szczególnie przez poczty sztandarowe.

 

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości