Kongres Organizacji Proobronnych i Klas Mundurowych

tl_files/ROZNE ZDJECIA/minister.jpg

 

Wsparcie obywateli i bezinteresowna służba dla innych i Ojczyzny jest bezcenne – powiedział wicepremier minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak podczas pierwszego ogólnopolskiego Kongresu Organizacji Proobronnych i Klas Mundurowych.

Minister Tomasz Siemoniak poinformował, że jest teraz właściwy czas, aby dojrzewające inicjatywy ukierunkować w dobrym, pożytecznym dla kraju kierunku.

Szef MON podkreślił także ważną rolę Narodowych Sił Rezerwowych, które są elementem systemu bezpieczeństwa państwa. - Zdecydowaliśmy w ministerstwie o wdrożeniu nowego etapu funkcjonowania NSR. Zamierzamy stworzyć komponent terytorialny, opierając go o Wojewódzkie Sztaby Wojskowe i Wojskowe Komendy Uzupełnień, tworząc 2,5 tys. stanowisk, w tym do 500 żołnierzy zawodowych i do 2 tys. żołnierzy NSR.

Wicepremier przypomniał, że Rada Ministrów przyjęła „Plan wzmocnienia bezpieczeństwa państwa”, gdzie sprawy zaangażowania obywateli zostały wyraźnie podkreślone.

Podczas Kongresu minister poinformował, że stworzone zostanie specjalne Biuro ds. Proobronnych w strukturze MON, które zajmie się ścisłą współpracą z organizacjami proobronnymi. Wicepremier przypomniał także o decyzjach Ministra Obrony Narodowej, dotyczących „Skróconego programu szkolenia podstawowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej” oraz „Minimum programowego realizowanego w ramach innowacyjnych programów przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa”, które umożliwiają realizację części szkolenia kandydatów na żołnierzy w klasie mundurowej lub w organizacji proobronnej.

 

Celem Kongresu jest podsumowanie działalności organizacji paramilitarnych oraz omówienie kierunków ich przyszłej współpracy z resortem obrony narodowej. Podczas obrad prezentowane są rekomendacje wypracowane przez 7 organizacji pozarządowych oraz pełnomocnika MON ds. społecznych inicjatyw proobronnych dla klas mundurowych i organizacji zainteresowanych problematyką obronności oraz organów państwowych w zakresie zagospodarowania społecznych inicjatyw proobronnych.

 

Źródło: wojsko-polskie.pl

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości