Kongres Organizacji Proobronnych i Klas Mundurowych

tl_files/ROZNE ZDJECIA/minister.jpg

 

Wsparcie obywateli i bezinteresowna służba dla innych i Ojczyzny jest bezcenne – powiedział wicepremier minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak podczas pierwszego ogólnopolskiego Kongresu Organizacji Proobronnych i Klas Mundurowych.

Minister Tomasz Siemoniak poinformował, że jest teraz właściwy czas, aby dojrzewające inicjatywy ukierunkować w dobrym, pożytecznym dla kraju kierunku.

Szef MON podkreślił także ważną rolę Narodowych Sił Rezerwowych, które są elementem systemu bezpieczeństwa państwa. - Zdecydowaliśmy w ministerstwie o wdrożeniu nowego etapu funkcjonowania NSR. Zamierzamy stworzyć komponent terytorialny, opierając go o Wojewódzkie Sztaby Wojskowe i Wojskowe Komendy Uzupełnień, tworząc 2,5 tys. stanowisk, w tym do 500 żołnierzy zawodowych i do 2 tys. żołnierzy NSR.

Wicepremier przypomniał, że Rada Ministrów przyjęła „Plan wzmocnienia bezpieczeństwa państwa”, gdzie sprawy zaangażowania obywateli zostały wyraźnie podkreślone.

Podczas Kongresu minister poinformował, że stworzone zostanie specjalne Biuro ds. Proobronnych w strukturze MON, które zajmie się ścisłą współpracą z organizacjami proobronnymi. Wicepremier przypomniał także o decyzjach Ministra Obrony Narodowej, dotyczących „Skróconego programu szkolenia podstawowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej” oraz „Minimum programowego realizowanego w ramach innowacyjnych programów przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa”, które umożliwiają realizację części szkolenia kandydatów na żołnierzy w klasie mundurowej lub w organizacji proobronnej.

 

Celem Kongresu jest podsumowanie działalności organizacji paramilitarnych oraz omówienie kierunków ich przyszłej współpracy z resortem obrony narodowej. Podczas obrad prezentowane są rekomendacje wypracowane przez 7 organizacji pozarządowych oraz pełnomocnika MON ds. społecznych inicjatyw proobronnych dla klas mundurowych i organizacji zainteresowanych problematyką obronności oraz organów państwowych w zakresie zagospodarowania społecznych inicjatyw proobronnych.

 

Źródło: wojsko-polskie.pl

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości