Jesienny nabór zakończony

Z dniem 9. października br., jesienny nabór do JS 2025 w Jarosławiu został zakończony.

 

Nabór prowadzony był od pierwszych dni września we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w Jarosławiu, Pawłosiowie i Radymnie. Największa liczba chętnych zgłosiła się jak zawsze z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosłąwiu, Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Jarosławiu oraz Liceum Ogólnokształcącego w Radymnie.

 

Od tej pory osoby, które zadeklarowały chęć wzięcia udziału w życiu strzeleckim stali się kandydatami. Przez najbliższe miesiące przechodzić będą oni szkolenie unitarne, na którym zapoznają się z podstawami zagadnień strzeleckich i wojskowych tj. regulamin strzelecki, podstawy musztry, pierwsza pomoc, budowa broni, podstawy OPBMRaż. Po złożeniu przyrzeczenia na sztandar dnia 11. listopada br., kandydaci staną się formalnie strzelcami. Od tech chwili będą pełnoprawnymi członkami JS 2025. Obowiązywać ich będzie taki sam rygor jak strzelców starszego rocznika.

 

Po 11. listopada świeżo "upieczeni" strzelcy będą realizować dalszy plan szkolenia zawarty w Strategicznym Planie Szkolenia JS 2025 opracowanego przez szefa szkolenia jednostki. Plan zawierać będzie m.in. takie elementy jak: musztra, podstawy taktyki, zajęcia teoretyczne i praktyczne, wiedza o państwie i prawie, regulamin strzelecki, pierwsza pomoc itd.

 

tl_files/jesienny nabor/A1.jpg

 

tl_files/jesienny nabor/A2.jpg

 

tl_files/jesienny nabor/A3.jpg

 

tl_files/jesienny nabor/A4.jpg

 

tl_files/jesienny nabor/Zdjecie012.jpg

 

tl_files/jesienny nabor/Zdjecie016.jpg

 

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości