Jesienny nabór zakończony

Z dniem 9. października br., jesienny nabór do JS 2025 w Jarosławiu został zakończony.

 

Nabór prowadzony był od pierwszych dni września we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w Jarosławiu, Pawłosiowie i Radymnie. Największa liczba chętnych zgłosiła się jak zawsze z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosłąwiu, Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Jarosławiu oraz Liceum Ogólnokształcącego w Radymnie.

 

Od tej pory osoby, które zadeklarowały chęć wzięcia udziału w życiu strzeleckim stali się kandydatami. Przez najbliższe miesiące przechodzić będą oni szkolenie unitarne, na którym zapoznają się z podstawami zagadnień strzeleckich i wojskowych tj. regulamin strzelecki, podstawy musztry, pierwsza pomoc, budowa broni, podstawy OPBMRaż. Po złożeniu przyrzeczenia na sztandar dnia 11. listopada br., kandydaci staną się formalnie strzelcami. Od tech chwili będą pełnoprawnymi członkami JS 2025. Obowiązywać ich będzie taki sam rygor jak strzelców starszego rocznika.

 

Po 11. listopada świeżo "upieczeni" strzelcy będą realizować dalszy plan szkolenia zawarty w Strategicznym Planie Szkolenia JS 2025 opracowanego przez szefa szkolenia jednostki. Plan zawierać będzie m.in. takie elementy jak: musztra, podstawy taktyki, zajęcia teoretyczne i praktyczne, wiedza o państwie i prawie, regulamin strzelecki, pierwsza pomoc itd.

 

tl_files/jesienny nabor/A1.jpg

 

tl_files/jesienny nabor/A2.jpg

 

tl_files/jesienny nabor/A3.jpg

 

tl_files/jesienny nabor/A4.jpg

 

tl_files/jesienny nabor/Zdjecie012.jpg

 

tl_files/jesienny nabor/Zdjecie016.jpg

 

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości