II Marsz po zdrowie

tl_files/marsz-1.jpg

 

28 kwietnia br. w ramach Światowego Dnia Zdrowia odbyła się akcja pod hasłem „Marsz po zdrowie”. Honorowy patronat nad powyższym wydarzeniem objął Jerzy Batycki Starosta Jarosławski.

 

Tegoroczny przemarsz otworzyła - Zofia Karwańska Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego i Beata Mędrala -Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu.

 

Głownym celem Marszu było zachęcenie przede wszystkim młodzieży do zdrowego i aktywnego trybu życia. Wyciagnięcie młodzieży z przed komputera i blokowisk oraz pokazanie im innej alternatywnej formy spędzania wolnego czasu... zdrowo i wesoło!

 

Oprócz strzelców, którzy wzięli udział w marszu jako uczniowie licznych szkół z Powiatu Jarosław, w marszu wzięli udział również strzelcy na służbie. Do głownych zadań strzelców należało:

 

zaopatrzenie uczestników marszu w prowiant i wodę, zabezpieczenie imprezy pod względem doraźnej opieki przed medycznej, zaplanowanie trasy i czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników marszu na trasie, organizacja miejsca spoczynku, rozpalenie ognisk, dopilnowanie porządku w lesie i zabezpieczenie dogaszania ognisk.

 

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości