II Marsz po zdrowie

tl_files/marsz-1.jpg

 

28 kwietnia br. w ramach Światowego Dnia Zdrowia odbyła się akcja pod hasłem „Marsz po zdrowie”. Honorowy patronat nad powyższym wydarzeniem objął Jerzy Batycki Starosta Jarosławski.

 

Tegoroczny przemarsz otworzyła - Zofia Karwańska Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego i Beata Mędrala -Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu.

 

Głownym celem Marszu było zachęcenie przede wszystkim młodzieży do zdrowego i aktywnego trybu życia. Wyciagnięcie młodzieży z przed komputera i blokowisk oraz pokazanie im innej alternatywnej formy spędzania wolnego czasu... zdrowo i wesoło!

 

Oprócz strzelców, którzy wzięli udział w marszu jako uczniowie licznych szkół z Powiatu Jarosław, w marszu wzięli udział również strzelcy na służbie. Do głownych zadań strzelców należało:

 

zaopatrzenie uczestników marszu w prowiant i wodę, zabezpieczenie imprezy pod względem doraźnej opieki przed medycznej, zaplanowanie trasy i czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników marszu na trasie, organizacja miejsca spoczynku, rozpalenie ognisk, dopilnowanie porządku w lesie i zabezpieczenie dogaszania ognisk.

 

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości