Udział JS2025 w rocznicy śmierci Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie

tl_files/rzeszow.jpg

 

W dniu 7 marca 2011 r. odbyły się Obchody 92. Rocznicy Śmierci płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 na cmentarzu Pobitno w Rzeszowie, w asyście strzelców z JS 2021 ZS "Strzelec" OS-W,  uczniów II LO oraz SP 6, 12 odbyła się krótka uroczystość złożenia kwiatów, wieńców przy grobie Lisa-Kuli. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Andrzej Szymanek - Dyrektor II LO w Rzeszowie.
Następnie zgodnie z programem o godz. 11.00  otwarto wystawę w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie pt. " Kartki z biografii marszałka Józefa Piłsudskiego - akwarele Marka Szyszko." Otwarcia  dokonał prof. Janusz Cisek - Komendant Główny Związku

 

W południe rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Bp Kazimierza Górnego - Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie

Po zakończeniu Mszy Świętej wszyscy uczestnicy przemaszerowali na Plac Farny przed pomnik Bohatera.  Dowódca Uroczystości mjr Mariusz Stopa złożył meldunek gen. bryg. Stanisławowi Olszańskiemu - Dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, który dokonał przeglądu pododdziałów żołnierskich i strzeleckich.

 

Jednym z punktów uroczystości było złożenie wieńców pod pomnikiem bohatera. W imieniu Dowódcy Jednostki Strzeleckiej 2025 kwiaty złożył Szef Logistyki druż. ZS Artur Uberman. Na koniec uroczystości pododdziały przegrupowały się do defilady. Pododdział reprezentacyjny JS2025 poprowadził sekc. ZS Patryk Wasiuta.

 

Dziękujemy firmie "Wiraż" za wynajęcie autokaru i bezpieczną podróż!

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości