Udział JS2025 w rocznicy śmierci Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie

tl_files/rzeszow.jpg

 

W dniu 7 marca 2011 r. odbyły się Obchody 92. Rocznicy Śmierci płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 na cmentarzu Pobitno w Rzeszowie, w asyście strzelców z JS 2021 ZS "Strzelec" OS-W,  uczniów II LO oraz SP 6, 12 odbyła się krótka uroczystość złożenia kwiatów, wieńców przy grobie Lisa-Kuli. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Andrzej Szymanek - Dyrektor II LO w Rzeszowie.
Następnie zgodnie z programem o godz. 11.00  otwarto wystawę w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie pt. " Kartki z biografii marszałka Józefa Piłsudskiego - akwarele Marka Szyszko." Otwarcia  dokonał prof. Janusz Cisek - Komendant Główny Związku

 

W południe rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Bp Kazimierza Górnego - Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie

Po zakończeniu Mszy Świętej wszyscy uczestnicy przemaszerowali na Plac Farny przed pomnik Bohatera.  Dowódca Uroczystości mjr Mariusz Stopa złożył meldunek gen. bryg. Stanisławowi Olszańskiemu - Dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, który dokonał przeglądu pododdziałów żołnierskich i strzeleckich.

 

Jednym z punktów uroczystości było złożenie wieńców pod pomnikiem bohatera. W imieniu Dowódcy Jednostki Strzeleckiej 2025 kwiaty złożył Szef Logistyki druż. ZS Artur Uberman. Na koniec uroczystości pododdziały przegrupowały się do defilady. Pododdział reprezentacyjny JS2025 poprowadził sekc. ZS Patryk Wasiuta.

 

Dziękujemy firmie "Wiraż" za wynajęcie autokaru i bezpieczną podróż!

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości