Rocznica śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli

7. marca br. Jednostka Strzelecka 2025 wzięła udział w 93. rocznicy śmierci płk. leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie. Jednocześnie była to setna rocznica działalności "Strzelca" w Rzeszowie (1912-2012).

 

Jednostka Strzelecka 2025 wystawiła pododdział reprezentacyjny, który poprowadził sekc. ZS Michał PERYKASZA z 1. LO im. M. Kopernika w Jarosławiu. Wieniec pod pomnikiem Pułkownika złożył w imieniu dowódcy JS 2025 zastepca dowódcy ds. szkolenia. 

 

Obchody rozpoczeły się Mszą świętą. Następnie pododdziały i zaproszeni goście udali się pod pomnik płk. Leopolda Lisa-Kuli, gdzie odbył się uroczysty apel. Uroczystość z ceremoniałem wojskowym rozpoczęła się meldunkiem prowadzącego uroczystość i powitaniem pododdziałów przez Dowódcę Garnizonu Rzeszów. Dowództwo Południowo-Wschodniego Okręgu Strzeleckiego wręczyło okolicznościowe medale za zasługi wyznaczonym osobom. Kolejnym punktem programu był dwukrotny przelot wojskowych samolotów "Iskra". Podczas uroczystości miało miejsce przyrzeczenie strzelców młodego rocznika z Jednostek Strzeleckich z Rzeszowa i Leżajska.

 

Uroczystości pod pomnikiem zakończył się defiladą pododdziałów i złożeniem kwiatów.

 

Szczególne podziękowania strzelcy Jednostki Strzeleckiej 2025 kierują do Władz Miasta Jarosławia za wsparcie i pomoc w uczestnictwie Jednostki w tych obchodach. 

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości