Rocznica śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli

7. marca br. Jednostka Strzelecka 2025 wzięła udział w 93. rocznicy śmierci płk. leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie. Jednocześnie była to setna rocznica działalności "Strzelca" w Rzeszowie (1912-2012).

 

Jednostka Strzelecka 2025 wystawiła pododdział reprezentacyjny, który poprowadził sekc. ZS Michał PERYKASZA z 1. LO im. M. Kopernika w Jarosławiu. Wieniec pod pomnikiem Pułkownika złożył w imieniu dowódcy JS 2025 zastepca dowódcy ds. szkolenia. 

 

Obchody rozpoczeły się Mszą świętą. Następnie pododdziały i zaproszeni goście udali się pod pomnik płk. Leopolda Lisa-Kuli, gdzie odbył się uroczysty apel. Uroczystość z ceremoniałem wojskowym rozpoczęła się meldunkiem prowadzącego uroczystość i powitaniem pododdziałów przez Dowódcę Garnizonu Rzeszów. Dowództwo Południowo-Wschodniego Okręgu Strzeleckiego wręczyło okolicznościowe medale za zasługi wyznaczonym osobom. Kolejnym punktem programu był dwukrotny przelot wojskowych samolotów "Iskra". Podczas uroczystości miało miejsce przyrzeczenie strzelców młodego rocznika z Jednostek Strzeleckich z Rzeszowa i Leżajska.

 

Uroczystości pod pomnikiem zakończył się defiladą pododdziałów i złożeniem kwiatów.

 

Szczególne podziękowania strzelcy Jednostki Strzeleckiej 2025 kierują do Władz Miasta Jarosławia za wsparcie i pomoc w uczestnictwie Jednostki w tych obchodach. 

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości