Szkolenie sprawnościowe

tl_files/Cwiczenia sprawnosciowe (maj)/24.06.12.jpg

 

W dniu 23.06. br. grupa strzelców Jednostki Strzeleckiej 2025 z Jarosławia wzięła udział w szkoleniu sprawnościowym na pasie taktycznym.

 

Tematem zajęć było podnoszenie sprawności i wytrzymałości psycho-fizycznej pod kątem prowadzenia działań w terenie przygodnym.

W tym celu instruktor prowadzący szkolenie ukierunkował szkolenie na pokonywanie przeszkód terenowych w przygodnym terenie i warunkach pogodowych. Strzelcy wykonywali intensywne biegi z koniecznością pokonywania takich warunków jak okopy, gęste zarośla, pagórki, pola, czy brodzenie w wodzie. Dodatkowym utrudnieniem w szkoleniu była spora wilgotność powietrza i temperatura sięgająca ok. 37 st. C. 

 

Wykonywanie takich ćwiczeń jest ważne z punktu widzenia przygotowania strzelca do działania w każdych warunkach bez obawy, że zostanie on zaskoczony przez warunki terenowe lub pogodowe.

Szkolenia tego typu są również podstawą szkolenia armii na całym Świecie. 

Strzelcy wykonują okresowe ćwiczenia i marszobiegi na dłuższe dystane celem utrzymania sprawności psycho-fizycznej.

Każde takie ćwiczenie umacnia ducha walki w zespole, jak również współzadowodnictwa, a przede wszystkim współdziałanie w razie potrzeby.

 

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości