Szkolenie sprawnościowe

tl_files/Cwiczenia sprawnosciowe (maj)/24.06.12.jpg

 

W dniu 23.06. br. grupa strzelców Jednostki Strzeleckiej 2025 z Jarosławia wzięła udział w szkoleniu sprawnościowym na pasie taktycznym.

 

Tematem zajęć było podnoszenie sprawności i wytrzymałości psycho-fizycznej pod kątem prowadzenia działań w terenie przygodnym.

W tym celu instruktor prowadzący szkolenie ukierunkował szkolenie na pokonywanie przeszkód terenowych w przygodnym terenie i warunkach pogodowych. Strzelcy wykonywali intensywne biegi z koniecznością pokonywania takich warunków jak okopy, gęste zarośla, pagórki, pola, czy brodzenie w wodzie. Dodatkowym utrudnieniem w szkoleniu była spora wilgotność powietrza i temperatura sięgająca ok. 37 st. C. 

 

Wykonywanie takich ćwiczeń jest ważne z punktu widzenia przygotowania strzelca do działania w każdych warunkach bez obawy, że zostanie on zaskoczony przez warunki terenowe lub pogodowe.

Szkolenia tego typu są również podstawą szkolenia armii na całym Świecie. 

Strzelcy wykonują okresowe ćwiczenia i marszobiegi na dłuższe dystane celem utrzymania sprawności psycho-fizycznej.

Każde takie ćwiczenie umacnia ducha walki w zespole, jak również współzadowodnictwa, a przede wszystkim współdziałanie w razie potrzeby.

 

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości