Wykład dr Andrzeja Ćwierza

tl_files/xBrowser_style_sheets/Bez tytulu.jpg

 

W minioną sobotę jarosławscy strzelcy gościli na swoim wykładzie doktora Andrzeja Ćwierza, byłego parlamentarzystę i wieloletniego nauczyciela 1. LO w Jarosławiu. 

 

Strzelcy mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda międzynarodowa polityka bezpieczeństwa naszego kraju. Nasz gość przekazał strzelcom również wiedzę na temat budowy tarczy antyrakietowej i polityki obronnej Stanów Zjednoczonych. Dr Andrzej Ćwierz jako przedstawiciel Parlamentu RP miał możliwość dobrego zapoznania się z polityką międzynarodową w kwestii bezpieczeństwa, co było dla strzelców cennych źródłem ciekawych informacji i spostrzeżeń. 

 

Dalsza część zajęć dotyczyła spraw organizacyjnych Jednostki. Strzelcy poruszyli temat tolerancji i nietolerancji. Omówiliśmy grupy osób, które szczególnie narażone są na nietolerancję. Strzelcy dyskutowali na temat stereotypów jakie powszechnie funkcjonują w społeczeństwie na temat niektórych subkultur.

 

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości