Wykład dr Andrzeja Ćwierza

tl_files/xBrowser_style_sheets/Bez tytulu.jpg

 

W minioną sobotę jarosławscy strzelcy gościli na swoim wykładzie doktora Andrzeja Ćwierza, byłego parlamentarzystę i wieloletniego nauczyciela 1. LO w Jarosławiu. 

 

Strzelcy mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda międzynarodowa polityka bezpieczeństwa naszego kraju. Nasz gość przekazał strzelcom również wiedzę na temat budowy tarczy antyrakietowej i polityki obronnej Stanów Zjednoczonych. Dr Andrzej Ćwierz jako przedstawiciel Parlamentu RP miał możliwość dobrego zapoznania się z polityką międzynarodową w kwestii bezpieczeństwa, co było dla strzelców cennych źródłem ciekawych informacji i spostrzeżeń. 

 

Dalsza część zajęć dotyczyła spraw organizacyjnych Jednostki. Strzelcy poruszyli temat tolerancji i nietolerancji. Omówiliśmy grupy osób, które szczególnie narażone są na nietolerancję. Strzelcy dyskutowali na temat stereotypów jakie powszechnie funkcjonują w społeczeństwie na temat niektórych subkultur.

 

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości