Szkolenie pododdziałów

Strzelcy JS 2025 wzieli udział w szkoleniu pododdziałów, które podzielone było na trzy bloki tematyczne.


1. Zapoznanie się strzelców z nowym REgulaminem Organizacyjnym oraz Regulaminem Stopni Strzeleckich - kadra dowódcza Jednostki wyjaśniła zapisy nowych Regulaminów.


2. Przemieszczanie się plutonu piechoty w terenie otwartym i górskim - wykorzystując ukształtowanie terenu na pasie taktycznym strzelcy mieli możliwość przeprowadzenia szkolenia z zakresu przemieszczania się się plutonu w terenie przygotnym oraz otwartym.


3. Szkolenie Grupy Wsparcia Ogniowego - strzelcy z grupy GWO wzięli udział w zajęciach na artyleryjskim pasie taktycznym. Tematem szkolenia były procedury zajmowania stanowisk ogniowych przez strzelca RPG-7, szkolenie ogniowe z wykorzystaniem systemów symulacji ognia dla RPG-7 i RPG-76 "Komar".


2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości