Obchody 11. Listopada w Jarosławiu

tl_files/11. Listopada 2010/11.11..jpg

 

W dniu 11. Listopada 2010r. przeżywaliśmy podwójne święto. Pierwsze, niewątpliwie najważniejsze z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę, drugie to przyrzeczenie na sztandar kandydatów do Strzelca.

 

W tym roku, za przykładem kolejnych lat dowódca JS 2025 chor. ZS Daniel Kot odebrał od kandydatów przyrzeczenie na sztandar. Jest to uroczystość tym większa, że odbyło się to 11. Listopada. Wśród obecnych na przyrzeczeniu kandydatów byli m.in. dowódca 14. Dywizjionu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu, Burmistrza Miasta Jarosławia, Starosta Powiatu Jarosław, Posłowie na Sejm RP oraz wielu innych dostojnych gości.

 

Po złożeniu przyrzeczenia odczytano apel poległych, a następnie Kompania Honorowa z 14. DAS wystrzeliła salwę honorową. Następnie m.in. władze samorządowe, wojskowe, policyjne oraz przedstawiciele JS 2025 złożyli kwiaty pod Krzyżej Golgoty Narodu w Opactwie Śióstr Benedyktynek.

 

Po oficjalnych uroczystościach odczytano rozkazy organizacyjne Komendanta Głównego z okazji Dnia Niepodległości oraz rozkaz organizacyjny dowódcy jednostki. Wśród awansowanych na wyższe stopnie strzeleckie znaleźli się:

 

do stopnia chorąży ZS:

st. sierż. ZS Daniel Kot

 

do stopnia sierżant ZS:

druż. ZS Piotr Socha

 

do stopnia drużynowy ZS:

sekc. ZS Waldemar Szwed

sekc. ZS Artur Uberman

 

do stopnia sekcyjny ZS:

st. strz. ZS Patryk Wasiuta

st. strz. ZS Andrzej Puchalski

 

do stopnia starszy strzelec ZS:

strz. ZS Mateusz Kojder

strz. ZS Rafał Sobolewski

strz. ZS Kaja Banaś

 

Dowództwo JS 2025 gratuluje strzelcom awansów, a kandydatom przyjęcia w szeregi strzelców!

 

FOTORELACJA

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości