Obchody 11. Listopada w Jarosławiu

tl_files/11. Listopada 2010/11.11..jpg

 

W dniu 11. Listopada 2010r. przeżywaliśmy podwójne święto. Pierwsze, niewątpliwie najważniejsze z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę, drugie to przyrzeczenie na sztandar kandydatów do Strzelca.

 

W tym roku, za przykładem kolejnych lat dowódca JS 2025 chor. ZS Daniel Kot odebrał od kandydatów przyrzeczenie na sztandar. Jest to uroczystość tym większa, że odbyło się to 11. Listopada. Wśród obecnych na przyrzeczeniu kandydatów byli m.in. dowódca 14. Dywizjionu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu, Burmistrza Miasta Jarosławia, Starosta Powiatu Jarosław, Posłowie na Sejm RP oraz wielu innych dostojnych gości.

 

Po złożeniu przyrzeczenia odczytano apel poległych, a następnie Kompania Honorowa z 14. DAS wystrzeliła salwę honorową. Następnie m.in. władze samorządowe, wojskowe, policyjne oraz przedstawiciele JS 2025 złożyli kwiaty pod Krzyżej Golgoty Narodu w Opactwie Śióstr Benedyktynek.

 

Po oficjalnych uroczystościach odczytano rozkazy organizacyjne Komendanta Głównego z okazji Dnia Niepodległości oraz rozkaz organizacyjny dowódcy jednostki. Wśród awansowanych na wyższe stopnie strzeleckie znaleźli się:

 

do stopnia chorąży ZS:

st. sierż. ZS Daniel Kot

 

do stopnia sierżant ZS:

druż. ZS Piotr Socha

 

do stopnia drużynowy ZS:

sekc. ZS Waldemar Szwed

sekc. ZS Artur Uberman

 

do stopnia sekcyjny ZS:

st. strz. ZS Patryk Wasiuta

st. strz. ZS Andrzej Puchalski

 

do stopnia starszy strzelec ZS:

strz. ZS Mateusz Kojder

strz. ZS Rafał Sobolewski

strz. ZS Kaja Banaś

 

Dowództwo JS 2025 gratuluje strzelcom awansów, a kandydatom przyjęcia w szeregi strzelców!

 

FOTORELACJA

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości