X Rocznica Powstania Jednostki Strzeleckiej 2025 w Jarosławiu.

tl_files/10 rocznica powstania/001.jpg

 

W dniu 20. grudnia br. w Jarosławiu swój jubileusz obchodzili strzelcy Jednostki Strzeleckiej 2025 w Jarosławiu zrzeszeni w szeregach Związku Strzeleckiego "STRZELEC" Organizacji Społeczno - Wychowawczej. Ogólnopolskiej organizacji proobronnej, która stawia sobie za cel wychowanie patriowyczne młodzieży i przygotowanie jej do służby w różnych formacjach mundurowych. 

 

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 13:00 w Kościele św. Mikołaja przy Opactwie Świóstr Benedyktynek w Jarosławiu. Mszę prowadził i wygłosił homilię Ksiądz Rektor Marek PIEŃKOWSKI, z który od kilku już lat współpracuje i wspiera młodzież strzelecką w Jarosławiu.

 

Następnie strzelcy i zaproszeni goście złożyli kwiaty pod Krzyżem Golgoty Narodu Polskiego, po czym przeszli do kawiarenki przy Opactwie, gdzie Dowódca Jednostki mł. insp. ZS Daniel KOT przywitał wszystkich gromadzonych.

Dowódca wyraził swoją wdzięczność i zadowolenie z tego spotkania. 

 

"Znajdujemy się tu dziś wśród naszych przyjaciół, którzy od wielu lat, a niektórzy od samego początku wspierają nas, strzelców" - powiedział Dowódca Jednostki Strzeleckiej.

 

Głos zabrał również Pan Bogdan WOŁOSZYN Wiceburmistrz Miasta Jarosławia, który powiedział:


"My zawsze jako miasto możemy liczyć na Strzelca. I właśnie dlatego dzisiaj, z okazji 10-lecia Jednostki, pragnę w imieniu Burmistrza Miasta Jarosławia Pana Andrzeja WYCZAWSKIEGO złożyć przede wszystkim serdeczne podziękowania, a następnie życzenia. 

Jesteśmy wdzięczni przede wszystkim za to, że taka Jednostka funkcjonuje na terenie naszego miasta. Jesteśmy dumni z tego, że są strzelcy (...)

Na każdym kroku spotykamy się z waszą życzliwością. Nie było ani jednego dnia, kiedy dzwoniąc do was, prosząc o wsparcie, prosząc o pomoc usłyszelibyśmy słowo 'nie'.

Tyle wspaniałych akcji i działań wspólnie z Urzędem Miasta z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Bo przecież kiedy poprosiliśmy o to, abyście byli obecni przy rozdawaniu posiłków w grudniu 2010, 2011, 2012, kiedy ludzie potrzebowali pomocy, kiedy były ostre zimy - byliście.

Kiedy poprosiliśmy o pomoc bo było bardzo gorące lato i trzeba było rozdawać na Rynku wodę mieszkańcom naszego miasta - także uczestniczyliście w akcji.

Można mówić o podtopieniach, o tym że ratowaliście niektóre domy, kiedy były te te podtopienia. Kiedy była ostra zima w marcu tego roku byliście również z nami, pomagaliście odśnieżać."

 

Dowódca Jednostki odebrał z rąk Wiceburmistrza pamiątkowy grawerton z życzeniami i podziękowaniami od Burmistrza Andrzeja WYCZAWSKIEGO. Urząd Miasta nagrodził również pojedynczych strzelców, którzy brali udział w akcjach, wspierając Urząd Miasta i pomagając społeczeństwu. Jednostka otrzymała również radiotelefony, które będą bardzo przydatne w komunikacji podczas wspólnych akcji i działań. 

Pan Zbigniew PISKORZ Wiceprzewodniczący Rady Powiatu pogratulował również jubileuszu Jednostki, który powiedział również:

 

"Pamiętam jak na początku lat '90 powstawał tutaj Związek Strzelecki, ale nie utrzymał się. Nie było szansy, by do dnia dzisiejszego funkcjonował. Chciałbym wam wszystkim pogratulować. Jest to na prawdę doskonała formacja."

 

Pan dr Andrzej ĆWIERZ były Poseł na Sejm RP, wieloletni nauczyciel, który również wspiera naszą młodzież zwrócił się do niej:

 

"Wybraliście bardzo dobrą drogę, drogę Strzelca. Strzelec jest wspaniałą organizacją, która sprawdziła się na przestrzeni ponad 100 lat. Gratuluję wam tego. Gratuluję wam tego, że jesteście właśnie w tym miejscu, w którym jesteście. Słowa podziękowania dla twórców tej jednostki. Dla Pana Komendanta, dla zastępców komendanta. Dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że ta piękna tradycja strzelca tutaj w Jarosławiu znów istnieje."

 

"Dzisiaj moglibyście spędzać czas przed komputerem, w internecie. A wy jednak robicie coś całkiem pożyteczniejszego, coś piekniejszego dla innych. I to jest bardzo ważne, że dzisiaj tak pięknie działacie. Dlatego Panie Dowódco proszę przyjąć wyrazy uznania" - powiedział Pan Poseł Mieczysław GOLBA Poseł na Sejm RP, który wręczył Dowódcy Jednostki pamiątkowy grawerton. 

 

Pan Jan GĄSIOR Członek Zarządu Fundacji im. Zielińskich w Jarosławiu, która od wielu lat wspiera działania Jednostki zwrócił się do strzelców tymi słowami: 

 

"Jako patron stypendiów dla młodzieży mam do czynienia z nauczycielami i zasięgam o was opinii u dyrektorów szkół, nauczycieli i stwierdzam, że opinia jest bardzo pozytywna. Mówią, że jest to młodzież chętna do pomocy, zdyscyplinowana, szkoda, że takich jest tak mało w dzisiejszych czasach".

 

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości