Pracowite ferie strzelców.

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

 

Ferie zimowe, to czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i możliwość spędzenia wolnego czasu poświęcając się swojej pasji. Jarosławscy strzelcy w pełni wykorzystali ten czas na realizacji swoich zainteresowań skupionych wokół szkolenia ogólnowojskowego. Dla jednych ferie okazały się czasem spokoju, leniuchowania i odpoczynku, dla strzelców był to świetny czas spędzony w gronie przyjaciół, których łączy wspólna pasja i służba.

 

W czasie tegorocznych ferii zimowych strzelcy podnosili swoją wiedzę i umiejętności z zakresu topografii, orientowania w terenie oraz bezpiecznej obsługi broni długiej. Nie zabrakło również ćwiczeń sprawnościowych przygotowujących do wiosennych szkoleń terenowych. Mimo często panujących ciężkich warunków pogodowych nasi strzelcy nie poddawali się w swoich wysiłkach i wspólnie radzili sobie z niską temperaturą, opadami śniegu i silnym wiatrem.

 

Charakterystyka pracy strzeleckiej w zakresie wychowania i kształtowania postaw młodego człowieka opiera się w dużej mierze na działaniach w środowisku naturalnym. Ciężkie warunki terenowe, czy pogodowe wpisane są w charakter naszej służby. Takie doświadczenia budują charakter i wytrzymałość psychiczną młodego człowieka, które przydają się w dorosłym życiu. Nie bez znaczenia są również przyjaźnie, które zawiązywane są na długie lata.

 

Więcej zdjęć z zajęć podczas ferii znajdą Państwo na naszym fanpage:

 

Zajęcia z topografii

 

Zajęcia sprawnościowe

 

 


2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości