Pracowite ferie strzelców.

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

 

Ferie zimowe, to czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i możliwość spędzenia wolnego czasu poświęcając się swojej pasji. Jarosławscy strzelcy w pełni wykorzystali ten czas na realizacji swoich zainteresowań skupionych wokół szkolenia ogólnowojskowego. Dla jednych ferie okazały się czasem spokoju, leniuchowania i odpoczynku, dla strzelców był to świetny czas spędzony w gronie przyjaciół, których łączy wspólna pasja i służba.

 

W czasie tegorocznych ferii zimowych strzelcy podnosili swoją wiedzę i umiejętności z zakresu topografii, orientowania w terenie oraz bezpiecznej obsługi broni długiej. Nie zabrakło również ćwiczeń sprawnościowych przygotowujących do wiosennych szkoleń terenowych. Mimo często panujących ciężkich warunków pogodowych nasi strzelcy nie poddawali się w swoich wysiłkach i wspólnie radzili sobie z niską temperaturą, opadami śniegu i silnym wiatrem.

 

Charakterystyka pracy strzeleckiej w zakresie wychowania i kształtowania postaw młodego człowieka opiera się w dużej mierze na działaniach w środowisku naturalnym. Ciężkie warunki terenowe, czy pogodowe wpisane są w charakter naszej służby. Takie doświadczenia budują charakter i wytrzymałość psychiczną młodego człowieka, które przydają się w dorosłym życiu. Nie bez znaczenia są również przyjaźnie, które zawiązywane są na długie lata.

 

Więcej zdjęć z zajęć podczas ferii znajdą Państwo na naszym fanpage:

 

Zajęcia z topografii

 

Zajęcia sprawnościowe

 

 


2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości