Kto może być Strzelcem?

 

Do JS2025 w Jarosławiu może wstąpić każdy, kto ukończył 16 rok życia i spełnia następujące wymagania:

  • posiada dobry stan zdrowia,
  • jest zdyscyplinowany,
  • potrafi współpracować w grupie,
  • nie był/a karany za przestepstwo,
  • jest osobą o wysokim poczuciu obowiązku dbałości o Ojczyznę.

Bycie strzelcem jest zobowiązaniem, które wymaga poświęcenia czasu poprzez zaangażowanie w służbę strzelecką. Każdy potrafi zaplanować swój czas tak, aby znaleźć w nim miejsce na obowiązki szkolne, sprawy domowe, inne zainteresowania oraz sprawy strzeleckie.

 

Wystarczy tylko zadać sobie pytanie „czym dla mnie jest Strzelec?".

 

Jeśli działalność w Strzelcu ma się tylko opierać na chwilowej fascynacji wojskiem, to nigdy nie będzie się żyło prawdziwym życiem strzeleckim, które obfituje w wiele wspaniałych chwil w gronie przyjaciół, zabawnych wyjazdów, ćwiczeń wojskowych, ale również ciężką pracę i odpowiedzialność.

 

„Strzelca" nie można traktować jako przygody na okres dwóch, trzech lat!

 

To działalność, która wymaga odpowiedzialności za podjętą służbę. Tak więc, nawet po zakończeniu szkoły średniej można uczestniczyć w życiu strzeleckim, bez przeszkód realizując takie zobowiązania jak studia, czy praca, wymaga to jednak głębszego zastanowienia się, czym jest i do daje „Strzelec", a z pewnością daje on wiele.

 

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości