Kto może być Strzelcem?

 

Do JS2025 w Jarosławiu może wstąpić każdy, kto ukończył 16 rok życia i spełnia następujące wymagania:

  • posiada dobry stan zdrowia,
  • jest zdyscyplinowany,
  • potrafi współpracować w grupie,
  • nie był/a karany za przestepstwo,
  • jest osobą o wysokim poczuciu obowiązku dbałości o Ojczyznę.

Bycie strzelcem jest zobowiązaniem, które wymaga poświęcenia czasu poprzez zaangażowanie w służbę strzelecką. Każdy potrafi zaplanować swój czas tak, aby znaleźć w nim miejsce na obowiązki szkolne, sprawy domowe, inne zainteresowania oraz sprawy strzeleckie.

 

Wystarczy tylko zadać sobie pytanie „czym dla mnie jest Strzelec?".

 

Jeśli działalność w Strzelcu ma się tylko opierać na chwilowej fascynacji wojskiem, to nigdy nie będzie się żyło prawdziwym życiem strzeleckim, które obfituje w wiele wspaniałych chwil w gronie przyjaciół, zabawnych wyjazdów, ćwiczeń wojskowych, ale również ciężką pracę i odpowiedzialność.

 

„Strzelca" nie można traktować jako przygody na okres dwóch, trzech lat!

 

To działalność, która wymaga odpowiedzialności za podjętą służbę. Tak więc, nawet po zakończeniu szkoły średniej można uczestniczyć w życiu strzeleckim, bez przeszkód realizując takie zobowiązania jak studia, czy praca, wymaga to jednak głębszego zastanowienia się, czym jest i do daje „Strzelec", a z pewnością daje on wiele.

 

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości