Ćwiczenia zgrywające w Lubaczowie

W ostatnią sobotę 9.10. br strzelcy z jednostek strzeleckich 2025 Jarosław i 2033 Lubaczów przy Zespole Szkół im. gen. bryg. Józefa Kustronia wzięli udział we wspólnych ćwiczeniach mających na celu ujednolicenie szkolenia na potrzeby prowadzenia działań w terenie zurbanizowanym.

 

Ćwiczenia rozpoczęły się rankiem od wykładu poświęconego ogólnemu zarysowi i charakterystyce działań w terenie zurbanizowanym. Omówiono znaczenie i zasady tzw. "czarnej taktyki" oraz podstawowe jej elementy tj. MOUT i CQB. W ramach omawiania materiału dotyczacego MOUT strzelcy zapoznali się ze sposobami prowadzenia rozpoznania w terenie zurbanizowanym, sposobami przemieszczania się strzelca oraz pododdziału między budynkami. Przechodząc do zagadnień związanych z CQB prowadzący szkolenie - szef szkolenia JS2025 druż. ZS Piotr Socha - zapoznał strzelców z podstawowymi zasadami działania wewnątrz budynków, podziału ról poszczególnych strzelców w zespole i drużynie. Omawiane były sposoby wejścia do budynku oraz do poszczególnych pomieszczeń.

 

Po wykładzie strzelcy rozpoczeli ćwiczenia terenowe, które nadzorowali prowadzący szkolenie oraz dowódca 1. plutonu JS2033 druż. ZS Mateusz Szpyt. Dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół im. gen. bryg. Józefa Kustronia w Lubaczowie ćwiczenia prowadzone były na terenie szkoły oraz wewnątrz jej budynków. Ćwiczone były takie elementy "czarnej taktyki" jak: podchodzenie zespołów do budynku; przemieszczanie się między budynkami; dynamiczne wejście do budynku; penetrowanie korytarzy oraz pomieszczeń wewnątrz budynku. Ćwiczenia te miały w sobie również element zgrywający poprzez udział dwóch różnych pododdziałów w jednej akcji pod jednym dowództwem, o tym samym celu, w tym samym czasie.

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie001.jpg

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie002.jpg

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie016.jpg

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie017.jpg

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie020.jpg

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie021.jpg

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie030.jpg

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie034.jpg

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie035.jpg

2017-06-15 09:39

Czas wakacji.
Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjny. Dla wielu z nas będzie to czas odpoczynku i regeneracji. Część z nas pochłonie również sezonowa praca, czy pomoc w domu. Jednostka w okresie od początku lipca do końca sierpnia będzie funkcjonować nieco inaczej niż w ciągu roku. W tym czasie nie planujemy żadnego naboru dla kandydatów. Pierwszy nabór planowany jest na przełom wrzesień/październik br.

2017-02-01 14:49

Artykuł: Współczesna młodzież (1)

Zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego życia współczesnej młodzieży. Artykuł oparty został o nasze doświadczenia i obserwacje w trakcie współpracy z młodzieżą.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2017-01-31 16:04

Strzeleckie ferie zimowe

tl_files/ferie 2017/topografia07.jpg

Ferie zimowe za nami. Dla strzelców z Jarosławia był to czas intensywnego szkolenia i dobrej zabawy. Zapraszamy na krótką relację.
CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-11-12 23:18

Święto Niepodległości 2016
Fotograf: Tomasz Majcher

Strzelcy JS2025 wzięli czynny udział w uroczystościach Święta Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ...

2016-10-20 19:40

Lekcja historii
...

Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży w Jarosławiu wzięliśmy udział w lekcji historii, dzięki której poznaliśmy szczegółowo historię sztandaru Armii Krajowej, który mamy zaszczyt nosić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wszystkie wiadomości