Ćwiczenia zgrywające w Lubaczowie

W ostatnią sobotę 9.10. br strzelcy z jednostek strzeleckich 2025 Jarosław i 2033 Lubaczów przy Zespole Szkół im. gen. bryg. Józefa Kustronia wzięli udział we wspólnych ćwiczeniach mających na celu ujednolicenie szkolenia na potrzeby prowadzenia działań w terenie zurbanizowanym.

 

Ćwiczenia rozpoczęły się rankiem od wykładu poświęconego ogólnemu zarysowi i charakterystyce działań w terenie zurbanizowanym. Omówiono znaczenie i zasady tzw. "czarnej taktyki" oraz podstawowe jej elementy tj. MOUT i CQB. W ramach omawiania materiału dotyczacego MOUT strzelcy zapoznali się ze sposobami prowadzenia rozpoznania w terenie zurbanizowanym, sposobami przemieszczania się strzelca oraz pododdziału między budynkami. Przechodząc do zagadnień związanych z CQB prowadzący szkolenie - szef szkolenia JS2025 druż. ZS Piotr Socha - zapoznał strzelców z podstawowymi zasadami działania wewnątrz budynków, podziału ról poszczególnych strzelców w zespole i drużynie. Omawiane były sposoby wejścia do budynku oraz do poszczególnych pomieszczeń.

 

Po wykładzie strzelcy rozpoczeli ćwiczenia terenowe, które nadzorowali prowadzący szkolenie oraz dowódca 1. plutonu JS2033 druż. ZS Mateusz Szpyt. Dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół im. gen. bryg. Józefa Kustronia w Lubaczowie ćwiczenia prowadzone były na terenie szkoły oraz wewnątrz jej budynków. Ćwiczone były takie elementy "czarnej taktyki" jak: podchodzenie zespołów do budynku; przemieszczanie się między budynkami; dynamiczne wejście do budynku; penetrowanie korytarzy oraz pomieszczeń wewnątrz budynku. Ćwiczenia te miały w sobie również element zgrywający poprzez udział dwóch różnych pododdziałów w jednej akcji pod jednym dowództwem, o tym samym celu, w tym samym czasie.

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie001.jpg

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie002.jpg

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie016.jpg

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie017.jpg

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie020.jpg

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie021.jpg

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie030.jpg

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie034.jpg

 

tl_files/MOUT, CQB w Lubaczowie/Zdjecie035.jpg

2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości