Witamy!

 

Jednostka Strzelecka nr 2025 im. ppor. Zbigniewa Zielińskiego jest terenową jednostką podległą pod Związek Strzelecki "Strzelec" Organizację Społeczno - Wychowawczą z siedzibą w Warszawie.

 

Początek Ruchu Strzeleckiego sięga roku 1910. Jarosławska jednostka została utworzona w 2003 roku na mocy Rozkazu Organizacyjnego Komendanta Głównego.

 

Skupiamy w sobie młodzież szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz osoby dorosłe, które mają ustabilizowane życie rodzinne, zawodowe.

Naszym głównym celem jest służba społeczeństwu poprzez wspólne organizowanie się, szkolenie i działanie. Będąc największą w kraju organizacją proobronną realizujemy program szkolenia z Przysposobienia Wojskowego, pierwszej pomocy, musztry, szkolenia integracyjne.

Nasza służba, to również kultywowanie tradycji Rzeczypospolitej Polskiej, dbałość o pamięć i historię oraz udział w uroczystościach państwowych, takich jak Święto Niepodległości, Dzień Flagi Państwowej, czy Święto Konstytucji 3-go Maja.2018-11-11 09:09

Zawody strzeleckie z okazji Stulecia Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 3 listopada 2018 na strzelnicy "Anna" koło Jarosławia odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W kwalifikacji indywidualnej drugim najlepszym strzelcem okazał się jeden z podopiecznych naszej jednostki. Zapraszamy na nasz fanpage @js2025

2018-11-06 10:37

Zbiórka dla Fundacji Niezłomni
Kolejny raz nasza jednostka 1 listopada wzięła udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym dniu strzelcy z JS2025 zbierali pieniądze które zostały przekazane Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zajmuje się poszukiwaniem i odnajdywaniem bezimiennych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru a następnie identyfikuje na podstawie DNA pobranego od potomków ofiar.

2018-11-06 10:35

Upamiętnienie czynu zbrojnego
Strzelcy z naszej jednostki wzięli czynny udział w uroczystości upamiętnienia czynu zbrojnego Jarosławskiej Kompanii Legionów (15 kompania IV bat. II Brygady LP), która pod koniec października 1914 r. przeszła swój chrzest bojowy.

2018-11-06 10:29

Obóz unitarny w Trzciańcu
W dniach 12-14 października br. strzelcy z naszej jednostki wraz ze strzelcami ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie wzięli udział w szkoleniu unitarnym w Ośrodku Szkolenia Górskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Trzciańcu, w Bieszczadach. Fotorelacja na naszej stronie na Facebooku @js2025

2018-11-06 10:25

Aktualności JS2025
Szanowni Państwo, Po dłuższej przerwie wracamy do aktualizowania informacji na stronie. W tym czasie nastąpiło wiele zmian, które już niebawem będziemy mogli Państwu przedstawić. Warto również śledzić bieżące informacje na naszym fangapeu @js2025 Pozdrawiamy!
wszystkie wiadomości